Жаңылыктар
21 , Дек, 17:07 2202

Дзюдо боюнча Кыргыз Республикасынын чемпиондору аныкталды

image

19-20-декабрда «Газпром – балдарга» дене-тарбия жана ден-соолукту чыңдоо борборунда (Бишкек шаары) эркектер жана кыз-келиндер арасында дзюдо боюнча Кыргыз Республикасынын чемпионаты өттү.

Мелдештин расмий ачылыш аземине Спорттун олимпиадалык түрлөрү боюнча дирекциясынын директору Жоомарт Шамканов жана Кыргыз Республикасынын дзюдо федерациясынын президенти Жолдошбек Көлбаев катышты.

Жалпысынан беттешке  республиканын бардык облусунан жана Бишкек, Ош шаарларынан  250 спортчу  (70– аялдар, 180 – эркектер) катышты.

Жыйынтыктар:

Эркектер арасында:

60 кг

1-орун – Айбек уулу Кубанычбек (Ош);

2-орун – Отар Бестаев (жекеме-жеке күрөш боюнча Олимпиадалык резервдеги адистештирилген балдар-өспүрүмдөр мектеби (ОРАБӨМ));

3-орун –  Нургазы уулу Кубаныч (Ш.Сыдыков атындагы Республикалык спорттук колледж (РСК));

3-орун – Равшанбек Асанов (Каракол).

66 кг

1-орун – Саламат уулу Байбол (РСК);

2-орун – Султан Женишбеков (Тайманбас);

3-орун – Чынгызхан Сагыналиев (РСК);

3-орун – Касым Абдылдаев (жекеме-жеке күрөш боюнча ОРАБӨМ)

73 кг

1-орун –  Анарбек Арапбаев (Ош);

2-орун – Бексултан Султанов (Ош);

3-орун – Эсен Мусаев (Октябрь районунун ОРАБӨМ)

3-орун – Раатбек Джуманазаров (Тайманбас).

81 кг

1-орун – Арсений Кладнов (РСК);

2-орун  – Владимир Золоев (жекеме-жеке күрөш боюнча ОРАБӨМ);

3-орун – Адилет Ганиев (Окт. ОРАБӨМ);

3-орун – Азиз Сабиров (жекеме-жеке күрөш боюнча ОРАБӨМ)

90 кг

1-орун – Эрлан Шеров (Окт. ОРАБӨМ);

2-орун – Адиль Мурзаев (жекеме-жеке күрөш боюнча ОРАБӨМ);

3-орун – Эламан Генжебаев (Иппон);

3-орун – Анарбек Ишенбаев (жекеме-жеке күрөш боюнча ОРАБӨМ)

100 кг

1-орун – Алманбет Мамазаиров (Ош);

2-орун – Керим Казатов (Тайманбас);

3-орун – Шахриер Идрисов (жекеме-жеке күрөш боюнча ОРАБӨМ);

3 -орун – Айбар Алыбаев (Окт. ОРАБӨМ).

100 кг өйдө

1-орун – Юрий Краковецкий (жекеме-жеке күрөш боюнча ОРАБӨМ);

2-орун – Сыймык Жапаров (РСК);

3-орун – Дастан Сарбатов (жекеме-жеке күрөш боюнча ОРАБӨМ).

Кыз-келиндер арасында:

48 кг

1-орун – Жанар Жолдошева (Каракол);

2-орун – Айсулуу Мусакулова (Каракол);

3-орун – Милана Эрнисова (Каракол);

3-орун – Луиза Асакеева (Билимкана).

52 кг

1-орун –  Сауле Алмазова (Каракол);

2-орун – Алиман Маликова (Тайманбас);

3-орун – Аяна Рыскулбекова (жекеме-жеке күрөш боюнча ОРАБӨМ);

3-орун – Алмагуль Токтобаева (жекеме-жеке күрөш боюнча ОРАБӨМ).

58 кг

1-орун – Адина Кочконбаева (Каракол);

2-орун – Бейшеналы к. Бегай (Окт. ОРАБӨМ);

3-орун – Бекмурза кызы Шаида (Окт. ОРАБӨМ);

3-орун – Мырзайим Дуйшенбекова (Токмок).

63 кг

1-орун – Ажар Исаева (Каракол);

2-орун – Салтанат Джумашева (С-Дельфин);

3-орун – Абдиманап к. Бубусара (Тайманбас);

3-орун – Жаныбек кызы Сабрина (Тайманбас).

70 кг

1-орун – Айжан Кадырбекова (Тайманбас);

2-орун – Бегай Бакытова (Каракол);

3-орун – Айжан Калканова (жекеме-жеке күрөш боюнча ОРАБӨМ);

4-место – Динара Камчыбекова (Ош).

78 кг

1-орун – Шахида Нармухамедова (Каракол);

2-орун – Бачайым Шайлообекова (БГУ);

3-орун – Айжан Анарбекова (КТУ Манас).

 78 кг өйдө

1-орун – Рахматилла кызы Нуржан (КМДТА);

2-орун – Уланай Салиева (Окт. ОРАБӨМ);

3-орун – Бермет Урмамбетова (Каракол);

3-орун – Нуриза Гапурова (БГУ).

Белгилей кетсек, чемпионат Спорттун олимпиадалык түрлөрү боюнча дирекциясы менен Кыргыз Республикасынын дзюдо федерациясы тарабынан өткөрүлдү.

Эгерде ката тапсаңыз, текстти белгилеп Ctrl+Enter басыңыз

Көп окулууда