Жаңылыктар
13 , Янв, 15:11 228

Грек-рим күрөшүнүн балбандары лицензиялык мелдештерге даярдык көрүшүүдө

image

Спорттун олимпиадалык түрлөрү боюнча дирекциясынын 2021-жылга болгон окуу-машыгуу жыйындарынын календарлык планына ылайык, Азия чемпионатына жана эл аралык лицензиялык мелдештерге  ийгиликтүү даярдануу максатында Кыргыз Республикасынын грек-рим күрөшү боюнча курама командасынын мүчөлөрү Ысык-Көл облусунун Чолпон-Ата шаарында окуу-машыгуу жыйын өткөрүп жатышат.

Окуу-машыгуу жыйын 9-январда старт алып 30-январга  чейин уланат.  

Окуу-машыгуу жыйынга төмөнкү спортчулар тартылган: 

          Ф.А.А.                                                          Туулган                      Салмагы           Наамы

                                                                               жылы

  1. Додоков Балбай                                            1996                          55кг                  СЧ
  2. Кошушбаев Сардар                                       1996                          55кг                  СЧ
  3. Абдуллаев Нурмухамед                                 2001                          55кг                  СЧ
  4. Шаршенбеков Жоломан                                1999                          60кг                 ЭДСЧ
  5. Сулайманов Калы                                         1996                          60кг                  ЭДСЧ
  6. Канжарбек уулу Таластан                             1999                          60кг                  СЧ    
  7. Шаршенбеков Тынар                                     1997                          63кг                  СЧ
  8. Сатаров Элдияр                                             1998                          63кг                  СЧ
  9. Замиров Азиз                                                1999                          63кг                  СЧ
  10. Асыкеев Марлен                                            2000                          67кг                 СЧ
  11. Ибрагимов Халмурат                                      1998                          67кг                  СЧ
  12. Кеңешбек уулу Нуржигит                               1999                          67кг                 СЧ
  13. Исмаилов Амантур                                         1997                         67кг                  ЭДСЧ         
  14. Конурбаев Бекжан                                         1997                          67кг                 СЧ
  15. Царев Руслан                                                 1991                          72кг                   ЭД СЧ
  16. Маткабылов Бекзат                                         2001                          72кг                  СЧ
  17. Туголбаев Кайрат                                           1992                          77кг                   СЧ    
  18. Ильяс уулу Ренат                                            1997                          77кг                   СЧ
  19. Махмудов Акжол                                             1999                            77кг                  ЭДСЧ
  20. Талантбеков Акылбек                                      2000                            77кг                  СЧ
  21. Назарбаев Бексултан                                      1999                             82кг                 СЧ
  22. Чопбай уулу Эрлан                                         1993                             82кг                 СЧ
  23. Азизбеков Атабек                                           1995                              87кг                ЭДСЧ
  24. Салидинов Азат                                              1999                             87 кг                 СЧ
  25. Айтбеков Мелис                                              1996                             87 кг                СЧ
  26. Асыкеев Калидин                                            1997                             87 кг                СЧ
  27. Жузупбеков Үзүр                                             1996                              97 кг               ЭДСЧ    
  28. Махмудов Бексултан                                        1995                             97 кг                СЧ
  29. Шаримбеков Данияр                                        2000                              97 кг                 СЧ
  30. Ким Роман                                                       1998                           130кг               СЧ
  31. Рамонов Мурат                                                 1990                            130кг              ЭДСЧ                         
  32. Карачолоков Улукбек                                      ага машыктыруучу          
  33. Эркимбаев Азат                                               башкы машыктыруучу
  34. Алишева Бактыгүл                                           дарыгер 

  Окуу-машыгуу жыйын Спорттун олимпиадалык түрлөрү боюнча дирекциясы тарабынан каржыланды.

Эгерде ката тапсаңыз, текстти белгилеп Ctrl+Enter басыңыз